Місяць: Листопад 2024
У період з 11 по 17 листопада 2024 року в Україні проходив щорічний Тиждень безпеки дорожнього руху. Активно до нього долучилися і учасники освітнього процесу ЗДО №5 «Квіткограй».
Відповідно до розробленого плану у всіх дошкільних групах пройшли заходи, які були спрямовані на популяризацію дотримання безпечної поведінки на дорогах, поширенню знань про безпеку дорожнього руху. Кожен день мав свою тематику: «Безпечні та небезпечні вулиці та дороги», «Правила дорожнього руху», «Ми – пішоходи та пасажири», «Дорожні
знаки», «Моя безпека на дорозі».
Тому щодня були організовані і проведені наступні заходи.
У понеділок, 11 листопада 2024 року у всіх дошкільних групах пройшла бесіда «Вулиці та дороги нашого міста», заняття «Транспорт та його роль у житті людини». Вихованці групи раннього віку та молодшої дошкільної групи спостерігали за рухом транспорту, грали у ігри з будівельним матеріалом «Дорога», у рухливу гру «Кольорові автомобілі». Вихованці
середньої та старшої дошкільних груп провели прогулянку до дороги, змоделювали ситуацію «Переходимо вулицю» та переглянули мультфільм «Уроки тітоньки сови. Школа вуличних наук».
У вівторок, 12 листопада, пройшли:
– бесіда «Правила дорожнього руху», заняття «Правила дороги знаємо, їх
дотримуємось та іншим допомагаємо» (у всіх дошкільних груп);
– читання казки «Нерозумні зайці», рухлива гра «Автомобілі» (група раннього віку, молодша дошкільна група);
– сюжетно – рольова гра «Водії та пішоходи», моделювання проблемних ситуацій «На дорозі» (середня та старша дошкільні групи).
Цікаво пройшла і середа, 13 листопада, яка включила наступні заходи:
– заняття «Я маленький пішохід»,
– сюжетно – рольова гра «Ми – пасажири» (у всіх дошкільних групах);
– завдання «Розфарбуй автомобіль», рухлива гра «Горобці та кіт» (група раннього віку, молодша дошкільна група);
– дидактична гра «Пасажиром бути не просто», читання творів «Самокат», «Перехід» (середня та старша дошкільні групи); – вікторина «Школа пішохідних наук» старша дошкільна група).
Не менш активно пройшов четвер та п’ятниця, 14 та 15 листопада. Для вихованців групи раннього віку та молодшої дошкільної групи пройшло заняття «Заборонено і дозволено», бесіда «Перейдемо вулицю», переглядали ілюстрації «Дорожні знаки», грали у рухливу гру «Світлофор», сюжетно – рольову гру «Водій», дидактичну гру «Вгадай транспорт». Для вихованців
середньої та старшої дошкільних груп було також проведено заняття «Поради та загадки від Світлофорчика», «Малече стій, не вибігай, в м’яча на вулиці не грай», бесіда «Рух за сигналами регулювальника», рухлива гра «Стій! Увага! Йди!», «Потяг», дидактична гра «Знайди потрібний знак».
Крім того було проведено конкурс дитячого малюнку «Безпека дорожнього руху», бесіда з батьками «Дисципліна дорослих на вулиці – запорука безпеки дитини».

























Свято осені та української мови у старшій групі – це яскрава та змістовна подія, яка об’єднує дітей в атмосфері натхнення і творчості. Під час святкування діти мали можливість відзначити красу осінньої пори, а також заглибитися в багатство української культури та мови.
Свято розпочалося з урочистої частини, де вихованці виконували вірші про осінь,співали пісню “Осінь”, “Мова єднає” та “Любіть Україну”. Діти також підготували танці, що відображали дух осені і традиції українського фольклору : “Танок листочнів”, “Танець з бубнами”, “Танець з калиною”.
На святі були проведені тематичні ігри ,такі як “Підбери слово”, “Склади віночок”, “Ходить гарбуз по городу”, “Відвези городину в комору”, які допомогли дітям закріпити знання про осінні явища, а також збагатити словниковий запас української мови.
Таке свято сприяло розвитку мовлення, творчості та спілкування серед дітей, а також зміцненню їхніх знань про навколишній світ і культуру України. Діти повернулися додому з яскравими враженнями та новими знаннями.








Нарешті і у середній групі “Волошки ” пройшло осіннє свято «Чарівні парасольки осені» (вихователь Попчук Н. С. музичний керівник Мальчук А. М. ), на яке до дітей завітала Пані Двірник( Нікітчук М. С. ) з незвичайною валізою, в яку Осінь приготувала парасольки -завдання, бо тільки пройшовши всі випробування сама красуня Осінь (Левончук Н. П.)завітала до малят на свято.
Діти залюбки забавлялися в іграх “Листячко і двірник”, “Весела паралоська”, “Чарівна хустина пані Осені”. Вихованці музикували в оркестрі на діатонічних дзвіночках, співали осінні пісні Дівчатка Краплинки танцювали з яскравими парасольками , а хлопчики Грибочки продемонстрували свою майстерність у таночку “Запрошення”
Свято осені – це завжди феєрична подія
У святково- прикрашеній залі панувала особлива атмосфера, тепла та затишку .
Панна Осінь пригостила дітлахів осінніми дарами. Дошкільнята та гості залишилися задоволені проведеним святом.
Осінь – найкрасивіша пора року. Не можна не захоплюватися тією красою, яку нам дарує осінь. Осінь – це час казки, чудес, чарівництва. Ось чому свято осені в закладі дошкільної освіти — це завжди феєрична, сповнена яскравих барв і дивовижних персонажів казка.
Ось і розпочався цикл осінніх свят в ЗДО №5 «Квіткограй», а відкрили його вихованці молодшої дошкільної групи «Кульбабка» (вихователь Тамара ПАЩЕНКО, керівник музичний Адріана МАЛЬЧУК).
«У гості до бабусі» таку назву мав сценарій осіннього свята. Маленькі вихованці пішли на гостини до бабусі (Світлани ВЛАДІМІРОВОЇ), яка мала їм спекти смачного пирога. Проте, бабуся не зуміла вчасно його приготувати, тому що не змогла дістати необхідних продуктів. І тут, діти, хоча дуже маленькі, але розумні, зуміли назбирати яблучок, яєчок, наносити зерна на борошно, знайти корівку, щоб та дала молочка і навіть тісто запузирити чарівними бульбашками. Їхня подорож та праця супроводжувалась піснями «Осінь, осінь вже прийшла», «Кап – кап», таночками «Веселі цеглинки», «Осінні листочки», «Смачний пиріг», іграми «Яблучко», «Знайди яєчко», «Збери зерно», «Чарівні бульбашки».
Для дітей свято – це справжнє море веселощів і необмеженого щастя. І хоч осінь і називають “сумовитою порою”, проте, хто як не діти найбільше радіють яскравому різноколірному листю, опалому з дерев і дощику, після якого можна вдосталь набігатися в гумових чоботях.
















День науки в садочку – це чудова можливість для маленьких дослідників познайомитися зі світом науки у захопливій, ігровій формі! Дітлахи можуть дізнаватися про цікаві природні явища, проводити прості експерименти та доторкнутися до науки власними руками. Так ,10 листопада в “Квіткограї “був Днем науки .
Вихованці середньої групи(вихователь Н. С. Попчук) мали можливість дізнатися більше про науку та її значення в житті людини.
Особливо цікаво було проводити досліди та дізнаватися про властивості води, робили вибух в банці,дізналися як утворюється пінка, а також про процес змішування кольорів.
Ще одне цікаве і повчальше експериментальне заняття провела вихователь Горін О.О., групи «Мальви». Заняття «Наука – це круто!» Дітки дізналися багато нового та цікавого.
Т.М. Пащенко, вихователь молодшої групи провела досліди з водою. Діти визначали водичку на дотик гаряча чи холодна, плаває чи тоне, яка водичка на смак, на колір.
Такі заходи формують у дітей цікавість до навколишнього світу, бажання досліджувати, а також розвивають дрібну моторику, мислення та вміння працювати в колективі.



Запах осені відчувається скрізь. Проте найбільше його чути в нашому садочку, тому що діти разом зі своїми батьками підготували виставку «Це диво – дивне, осінь – чарівна». І тоді здається, ніби то сама осінь завітала у «Квіткограй».
У садочку вже стало традицією кожен рік проводити виставку поробок із природного матеріалу, виготовлені руками батьків та вихованців.
Батьки сміливо використовували різні дари осені для створення неповторних, оригінальних, осінніх композицій. Вони допомогли своїм діткам проявити фантазію, створити неповторні осінні шедеври. У всіх роботах проявилась творчість та уява кожної родини. Від численних поробок з природних матеріалів просто розбігалися очі. Чого тут тільки не було…
Вироби з овочів, каштанів, жолудів, горіхів, шишок, аплікації з листя, зерняток, насіння, круп, об’ємні композиції тощо. І все виготовлене з інтересом, любов’ю та неабиякою фантазією. Виставка перетворилася на галерею творчості, фантазії та мистецький арсенал вигадки.
А ще працівники закладу створили фотозону для усіх учасників освітнього процесу, де можна зробити чудове фото, на згадку.
Дякуємо всім небайдужим родинам за гарний настрій та естетичне задоволення!










