Заклад дошкільної освіти № 5 “Квіткограй” Славутської міської ради

Місяць: Березень 2025

Тиждень доброти “Підтримуємо військових разом” у ЗДО №5 “Квіткограй”– це особлива подія, яка об’єднала дітей, працівників, батьків навколо благородної мети – допомоги нашим захисникам. Протягом тижня організувався збір продуктів харчування, ліків, засобів гігієни, виготовлення листівок та оберегів для військових. Все зібране: дві величезні коробки та кошти, в сумі 2500 тис.грн. передали для військових, які зараз на Харківському напрямку забезпечують наш захист. Тиждень доброти не лише допомагає військовим, а й виховує у дітей чуйність, повагу та відповідальність за майбутнє своєї країни. Це чудова нагода для малечі зробити свій внесок у перемогу. Щиро дякуємо усім за підтримку та надану допомогу. Разом ми сила!!!

У групі раннього віку також настала пора весняного свята. Головні герої свята — Сонце (Наталія КРАСНОМОВЕЦЬ),, Лисичка (Марина НІКІТЧУК), ведуча (Антоніна САВІЦЬКА), керівник музичний (Адріана МАЛЬЧУК), помічник вихователя (Надія СИЩУК) і самі малята, які перетворилися на веселих сонячних зайчиків весну закликали і пробуджували теплом, світлом все навколо. Маленькі малюки (сонячні зайчики) вразили своїми уміннями: вони співали, в ігри грали, танцювали; активні, відповідальні, дисципліновані. Результат плідної праці. Адже, завдяки саме їм, Сонячним зайчикам, в світі стало ще тепліше і веселіше.

Виставка у ЗДО №5 “Квіткограй” на тему «Сміття сміливо пустимо у діло» стала справжньою подією для дітей, батьків та педагогів. Ця ініціатива мала на меті привернути увагу до екологічних проблем, навчити дітей творчо мислити й знаходити корисне застосування матеріалам, які зазвичай викидають.

Для створення експонатів використовували пластикові пляшки, картонні коробки, тканинні обрізки, кришечки, старі журнали та інші предмети. Вихованці разом із батьками та вихователями створювали унікальні вироби: іграшки, квіткові вази, ляльки, фігури тварин та ін.

Виставка стала не лише демонстрацією дитячої креативності, а й уроком екологічної культури для всіх відвідувачів. Вона надихнула багатьох замислитися над тим, як можна давати нове життя старим речам і берегти ресурси нашої планети.

Такі ініціативи сприяють вихованню свідомих і творчих особистостей, які цінують природу та готові робити внесок у її збереження.

Весна – це час пробудження природи від зимового сну. Все навколо оживає: дерева, кущі, комахи, пташки. І, як завжди, в цей період у “Квіткограї” відбуваються весняні свята. Ось, і у молодшій групі пройшло яскраве свято «Як бедрики і бджілки весну зустрічали». Малюки перевтілилися в чарівних комашок та весело зустрічали прихід весни.

Діти підготували святкові виступи: співали веселі пісні, декламували вірші про весноньку. До діток завітала БДЖІЛКА (Марина НІКІТЧУК, асистент вихователя), яка своїм бадьорим танцем пробудила бджілочок. А ще ЖУЧОК- СОНЕЧКО (Оксана ГАВРИЛЮК, інструктор з фізкультури). Їх запальні таночки звеселили усіх гостей на святі. Комашки грали у веселі ігри, а на завершення свята зачарували усіх присутніх весняним оркестром. Свято принесло усім багато радості та задоволення. Продуманий сценарій, вдалий музичний репертуар, цікаві ігри, запальні таночки, завдячуючи керівнику музичному Адріані МАЛЬЧУК, подарували незабутні емоції.

27 березня у день Театру у садочку “Квіткограй” дошкільнята мали змогу переглянути лялькову виставу “Чарівна щітка” акторами, якої були помічники вихователів: Ольга ГАЛІМОВА, Марія ПОПЕЛЬ, Надія СИЩУК, Вікторія ДЯЧУК, Наталія ЛЕВОНТЮК ( асистент вихователя). Маленькі глядачі із захопленням слідкували за героями, вчились доглядати за зубками.

Асистент вихователя Марина Нікітчук – ведуча у доступній формі розповіла і показала малятам , які є види театрів, де і коли були створені. Театр – це не лише розвага, а й чудова можливість для розвитку уяви, емоційного інтелекту та соціальних навичок.

Дякую працівникам садочку, що допомогли створити діткам атмосферу казки.

Як чарівна сопілка заграла, ми Весну зустрічали. Народні пісні, веселі ігри, жваві українські таночки , а ще бадьорий настрій, посмішки на обличчях та гордість в очах, все це подарували нам дітки середньої групи під час весняного свята “Пригода Мавки у весняному лісі”. Дівчатка-Квіточки та хлопчики – Бедрики середньої групи , вихователь Попчук Н., музичний керівник Мальчук А. помічник Галімова О ., поринули у світ лісової пригоди! Малюків зустріла лісова королева -Мавка (асистент вихователя Нікітчук М. ) та Лісовик (вихователь Жихарєва О.)

Свято весни у старшій групі — це пора радості!

Діти мали змогу перетворитися на маленьких пташок, квіточок, сонечок та краплинок, а зал сяяв яскравими барвами весни.На святі звучали пісні та вірші про весну. Це було дуже мило, ніжно та емоційно.

Дякуємо нашим акторам Жихарєвій О.М.( в ролі Лісовика), Левонтюк Н.П.( в ролі Весни), Гаврилюк О. С. (в ролі Грязюки) та музичному керівнику Мальчук А.М. ,яка допомогла у підготовці до свята!

“Вік живи – вік учись” – це мудрий вислів, який підкреслює важливість постійного навчання протягом усього життя. У сучасному світі, де знання та технології швидко змінюються, цей принцип стає особливо актуальним.

Тому, 18 березня в ЗДО №5 «Квіткограй», пройшов «Педагогічний діалог». Своїми професійними навичками з теми «Впровадження ігор з Квадратом Воскобовича» із колегами поділилась Наталія Сергіївна ПОПЧУК, вихователь. Звичайно, теоретичний матеріал, а потім – практика. Як цікаво спостерігати, коли сидять дорослі і задумуються над тим, як скласти квадрат, щоб вийшла мишка, трапеція та ін. А діти – справляються!

Такі ігри, безвідмовно розвивають просторове мислення, уяву, логіку, увагу, вміння порівнювати і аналізувати, а також моторику рук і творчі здібності. Педагоги не тільки мали змогу зануритися у світ перетворення чарівного квадрата, перетворюючи його у різних цікавих персонажів, а й виготовити цей сучасний навчальний посібник, який поєднує елементи гри, розвитку логічного мислення та творчості.

Продовженням став майстер – клас по виготовленню антистресу Наталії Володимирівни КРАСНОМОВЕЦЬ, практичного психолога. Захід був спрямований на розвиток навичок релаксації, зняття стресу та покращення емоційного стану педагогів. Психолог розповіла про значення антистресових технік у професійній діяльності педагогів, пояснила, як можна використовувати іграшки-антистрес для саморегуляції та роботи з дітьми. Учасники власноруч створювали антистрес – іграшку, використовуючи різні матеріали: кульки, крупу, нитку тощо. Вони експериментували з формами, кольорами та наповнювачами, що сприяло розвитку творчості та дрібної моторики. Педагоги поділилися своїми враженнями, обговорили практичне застосування таких іграшок у роботі з дітьми та відзначили позитивний вплив заходу на власний емоційний стан.

Учасники заходу отримали позитивні емоції, навчилися створювати прості, але ефективні засоби для зняття напруги. Майстер-клас сприяв покращенню психологічного клімату серед педагогічного колективу та надав нові ідеї для роботи з дітьми.

Проведення Тижня екології в ЗДО – це чудова можливість познайомити дітей з основами екологічної культури, навчити їх дбайливо ставитися до природи та сформувати відповідальне ставлення до навколишнього середовища.

Такий тиждень пройшов у нашому закладі з 17 березня по 21 березня 2025 року. Протягом тижня було проведено ряд заходів, спрямованих на ознайомлення дітей з різноманіттям природи, формування уявлень про взаємозв’язки в екосистемах та виховання відповідального ставлення до навколишнього середовища.

Вихователі провели цікаві та пізнавальні заняття «Що ми знаємо про сміття?», «Буду я природі другом», дидактичні ігри. «Живе – неживе», «Ланцюжок», колективні аплікації «Чарівний світ природи», «Улюблена тварина», «Краплинка мандрує світом», бесіди, експерименти, досліди та багато ін. На завершення Тижня була організована виставка поробок «Сміття сміливо пустимо у діло».

Тиждень екології пройшов успішно, залишив у дітей яскраві враження та не лише навчив дітей важливим екологічним правилам, а й допоміг їм зрозуміти, що навіть маленькі добрі вчинки можуть зробити світ кращим!

   Всесвітній день людей із синдромом Дауна відзначається щорічно 21 березня. Цей день покликаний підвищити обізнаність суспільства про особливості життя людей із синдромом Дауна, їхні права та важливість інклюзії.

    Однією з найпопулярніших традицій цього дня є акція “Шкарпетуємось”. Ця ініціатива виникла тому, що хромосоми мають форму шкарпеток, а у людей із синдромом Дауна є додаткова 21-ша хромосома.

     Педагоги та вихованці ЗДО №5 «Квіткограй» приєднались до цієї акції одягнувши яскраві, різнокольорові шкарпетки як символ підтримки та солідарності. Це маленький жест, але він має велике значення для підтримки людей із синдромом Дауна!

    Наша дорога Анютка, ти наше сонечко. Ми бажаємо тобі яскравих усмішок, теплоти в серці та багато радісних моментів! Нехай кожен день приносить нові відкриття, цікаві пригоди та щирих друзів поруч. Ти – особлива, неповторна і дуже важлива для цього світу!

   Нехай твоя доброта і щирість завжди буде джерелом радості для тебе та всіх навколо! Вір у себе, мрій і ніколи не переставай сяяти!