Категорія: Без категорії
У «Квіткограї» відбувся тематичний тиждень «Шануймо неньку –
Україну!», метою якого було формування у дітей любові до рідного краю,поваги до традицій та звичаїв українського народу, виховання почуттягордості за свою Батьківщину.
Протягом тижня педагоги разом із вихованцями брали участь у цікавихпізнавальних заходах:
– понеділок – «Мій рідний край!» – діти дізнавалися про красу рідної землі природу та багатство нашого краю, малювали малюнки «Україна очима дітей»;
– вівторок – «Наші діти в дитсадку – наче квіти у вінку» – малята
створювали яскраві аплікації та поробки, складали спільну композицію «Наш груповий вінок», водили хоровод «Вінок дружби», грали в ігри «Я – квіточка, бо я…», «Квіточки розквітають»;
– середа – «Мова рідна, слово рідне» – проводилися мовні ігри, віршовані хвилинки, слухали та декламували українські поетичні твори, розігрували казкові сценки;
– четвер – «Традиції та звичаї рідної Батьківщини» – дошкільнята
знайомилися з українськими народними піснями, таночками, прислів’ями та приказками, грали у народні ігри;
– п’ятниця – «День Незалежності України» – малюки вітали Україну з Днем народження, співали пісні та створювали спільний колаж «Серце України».
Завершальним акордом тижня став патріотичний захід
«Хай в серці кожної дитини живе любов до України», під час якого діти з гордістю продемонстрували свої знання про рідну країну, декламували вірші, співали пісні, грали в патріотичні ігри. А колектив закладу підготував для малят танець – руханку «Жовто – блакитне серце» та музичну лялькову виставу «Як маленький Гриць Україну рятував».
Тиждень пройшов яскраво, емоційно та змістовно. Малята ще більше усвідомили, що бути українцем – це велика честь і відповідальність, а любов до Батьківщини завжди починається з малого – з рідної оселі, вулиці, дитячого садка.
Цей тиждень у «Квіткограї» пройшов під гаслом «Щоб здоров’я міцне мати – треба нам про нього дбати!».
Кожен день тижня мав свою тематику: понеділок – День чистоти та гігієни. Діти дізнавалися про важливість особистої гігієни, навчалися правильно мити руки, чистити зуби та берегти своє тіло. Вівторок – День правильного харчування. Вітаміни – джерело здоров’я. Вихователі разом з «Квіткограйцями» обговорювали корисні та шкідливі продукти, складали “тарілку здорового харчування”, переглядали пізнавальні мультфільми про їжу. У середу – День безпеки. Педагоги проводили ігри та бесіди про правила поведінки вдома, на вулиці, в дитячому садку, повторювали номери екстрених служб, а також відбулася виставка дитячих малюнків: «Безпечний світ очима дітей». Не менш цікавим і був четвер – День емоційного здоров’я. Діти вчилися розпізнавати емоції, висловлювати свої почуття, грали в психологічні ігри, та малювали свій настрій. Останній день тижня п’ятниця – День нетрадиційного оздоровлення. З дітьми проводилися дихальні вправи, елементи пальчикової гімнастики, ароматерапії, самомасаж та ігри на свіжому повітрі. Завершився тиждень яскравою та веселою розвагою «Медовий Спас», під час якої діти познайомилися з українськими традиціями, брали участь у рухливих іграх, співали пісні та танцювали. Це свято стало чудовим завершенням нашого тижня здоров’я!
29 липня в нашому закладі « Квіткограй» інструктор з фізичної культури ГАВРИЛЮК Оксана, провела цікаву та пізнавальну розвагу для дітей «Про здоров’я дбай, про лінь забувай!».
Метою заходу було формування у дітей уявлення про здоровий спосіб життя, розвиток інтересу до фізичної активності, а також виховання наполегливості, командного духу та позитивного ставлення до спорту.
Діти із задоволенням виконували всі завдання: передавали мʼяч, перетворювалися у пінгвінів, переносили обручі за допомогою гімнастичних палець, грали ігри «Курчатка та кіт», танцювали. Бадьора руханка «Ку-чі-чі» піднесла настрій. Фантастичний казковий звук за допомогою горішків передали діти раннього дошкільного віку, який зачарував усю залу.
Дошкільнята раділи перемогам, підтримували один одного. Така розвага стала справжнім святом здоров’я, руху та гарного настрою!
Ми впевнені, що подібні заходи не лише дарують дітям радість, а й формують правильне ставлення до власного здоров’я з раннього дитинства.
Тиждень у нашому садочку пройшов під гаслом: “Нас усіх єднає гра!” Упродовж тижня діти занурювалися у світ різноманітних ігор, які не тільки приносили радість, а й сприяли розвитку, згуртуванню та веселому проведенню часу. Кожен день був присвячений певній темі:
- День спортивних ігор – малята змагалися у спритності, швидкості та витривалості. Веселі естафети, рухливі ігри та командний дух подарували море позитивних емоцій.
- День театральних ігор – діти перевтілювались у казкових героїв, показували міні-вистави, розвивали уяву та артистизм.
- День народних ігор – познайомилися з українськими традиційними іграми, водили хороводи, грали в народні забави, співали пісень.
- День улюблених ігор – кожна дитина мала змогу обрати свою найулюбленішу гру та пограти в неї з друзями. Це був день щирої радості й індивідуального вибору.
А у четвер пройшла розвага “Нас усіх єднає гра”, яка об’єднала дітей з усіх груп. Всі разом виконали веселу руханку, взяли участь у спільних іграх, підтримували один одного, сміялися і раділи.
Цей тиждень ще раз нагадав нам, що гра – це не лише розвага, а й шлях до дружби, розвитку та гармонійного виховання